שאלות נפוצות

כן! תנ"ך הוא אחד ממקצועות החובה שבהם קיימת חובת היבחנות ברמת 2 יח"ל בכדי לקבל זכאות לתעודת בגרות.

בגרות החובה בתנ"ך היא בגרות בהיקף 2 יחידות. קיימת אפשרות להרחיב את הבגרות בתנ"ך ולהיבחן בהיקף של 5 יחידות כדי לקבל בונוס ממוסדות הלימוד האקדמיים.

בשנת הלימודים תשע"ה-2014 החליט משרד החינוך על "התכנית ללמידה משמעותית", ומאז היו קיימות שתי צורות היבחנות שנקראו "עולם ישן" ו"עולם חדש". ל"עולם הישן" שייכים תלמידים שלימודיהם בתיכון הסתיימו עד לשנת הלימודים תשע"ו (2016) ושכבר נבחנו בבחינת בגרות אחת לפחות, או תלמידים אקסטרניים שכבר נבחנו לפחות בחינה אחת במסגרת ה"עולם הישן" שלפני הרפורמה. ל"עולם החדש" שייכים תלמידים שהחלו ללמוד בכיתה י' החל משנת הלימודים תשע"ה (2015) ותלמידים שלא נבחנו עדיין בכלל בבחינת בגרות באף מקצוע.

הקורס באתר תנוכ"ו מיועד לנבחני "העולם החדש" הניגשים לשאלון 1261 – זהו השאלון של בחינת החובה בתנ"ך (70%).

לפי תכנית הלימודים של משרד החינוך ("התכנית ללמידה משמעותית") ציון הבגרות מורכב משני חלקים: 30% מציון הבגרות מבוסס על הערכה חלופית הנקבעת על ידי המורה בבית הספר בכיתה י', ו70% מציון הבגרות מבוסס על היבחנות בבחינת בגרות חיצונית (שאלון 1261).

במקרה כזה, צריך להיבחן בשאלון נוסף – שאלון 1262 (שאלון ה-30%).

הבגרות בתנ"ך ברמת 2 יח"ל מתקיימת פעמיים בשנה, במועד חורף ובמועד קיץ. יש לעקוב אחר פרסום תאריכי הבחינות.

על הקורס באתר תנוכ"ו

הקורס של תנוכ"ו הוא קורס אינטרנטי מלא ומקיף הבנוי מסרטונים מוסברים לכל פרק מפרקי הלימוד ובנוסף סיכומים שניתן להוריד ולהדפיס. הקורס כולל הסברים מפורטים, פרשנות מלאה ופיתרון לדוגמא של שאלות בגרות מן השנים האחרונות.

הקורס של תנוכ"ו הוא הפיתרון האידיאלי למי שרוצה לעבור בהצלחה את הבגרות בתנ"ך! בקורס של תנוכ"ו עומדים לרשותכם חומרי לימוד מקצועיים שהוכנו ברמה הגבוהה ביותר כדי להעביר בדרך הטובה והמובנת ביותר את חומר הלימוד לבגרות. חוץ מזה, הקורס של תנוכ"ו חוסך לכם כסף… במקום מורים פרטיים או קורסי הכנה יקרים, הקורס של תנוכ"ו מגיע אליכם במחיר נוח ומשתלם!

אין צורך בשום ידע קודם. הקורס מובנה בצורה הדרגתית ומכיל את כל החומר שצריך לדעת לבגרות.

תנוכ"ו מספק פיתרון מושלם לבגרות בתנ"ך, ומכיל בנוסף לסרטונים גם סיכומים כתובים שניתן להוריד ולהדפיס. אין צורך ברכישת ספר לימוד נוסף. בנוסף, חומרי הלימוד של תנוכ"ו מתעדכנים אונליין בהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך, ואין צורך לרכוש כל פעם ספר חדש. הכל נמצא באתר.

הקורס הופק על ידי שמוליק דוכן, בעל תארים אקדמיים בהוראה, מקרא ומשפטים, מורה מקצועי ורכז צוות תנ"ך בבית ספר תיכון, ובעל ניסיון של שנים רבות בהגשה לבגרות בתנ"ך בבית ספר תיכון ובבתי ספר פרטיים. החומר מועבר בצורה מובנת ופשוטה, ואפשר כמובן לחזור על כל שיעור כמה שרוצים, הכל אצלכם במחשב! הקורס של תנוכ"ו זכה למשובים מעולים מעשרות תלמידים שסיימו בהצטיינות את הבגרות בתנ"ך.

בקורס של תנוכ"ו תוכלו לקבל מענה אישי מהמורה היישר לתיבת המייל שלכם. זה הייחוד באתר תנוכ"ו – תוכלו לשאול כל מה שתרצו במערכת הקורס ולקבל תשובות אישיות והדרכה מותאמת לכם מהמורה במהלך לימוד הקורס.

לכל פרק מפרקי הלימוד לבגרות בתנ"ך הופק סרטון (או כמה סרטונים) שמסביר את כל הידע הנדרש, המושגים הרלוונטיים לפרק, הסבר מלא לכל הפרקים והביטויים הקשים וניתוח המקורות והפרשנויות. בנוסף, בסרטונים ובסיכומים תוכלו למצוא הנחיות ודוגמאות לפתרון שאלות בגרות, כולל תשובות מלאות וטיפים חשובים ללמידה לבחינת הבגרות. השיעורים בנויים בצורה שיטתית כך שכל לומד יוכל להבין היטב את החומר. בסרטונים ניתן לצפות מכל מחשב ביתי או מכשיר סלולרי.

הרשמה לאתר

מחיר הקורס תלוי במסלול אליו נרשמים. ניתן לראות את המחיר בדף הקורס ולשלם בכרטיס אשראי בתשלום אינטרנטי מאובטח. למי שאין כרטיס אשראי, ניתן לשלם גם בביט או בהעברה בנקאית – בתיאום מראש בלבד דרך המייל או בעמוד "צור קשר" באתר.

ניתן לשלם אמצעות כרטיס אשראי ואז ההרשמה אוטומטית והקורס נפתח מידית – לאחר ההרשמה מקבלים למייל שם משתמש וסיסמה ואפשר להתחיל ללמוד. בהרשמה באמצעי אחר הקורס ייפתח בתיאום אישי.

ברור! השאירו הודעה בעמוד "צור קשר" לקבלת הצעת מחיר משתלמת! 

הצטרפו לאתר תנוכ"ו
ובואו ללמוד איתנו ולהצליח בגדול!